Jeżeli będziecie kiedyś planować wypad w niemieckie Alpy lub przejeżdżać niedaleko Garmisch Partenkirchen, to gorąco polecam zatrzymać się się w miejscowości Grainau i spędzić dzień nad jeziorem Eibsee.

Ja uwielbiam to miejsce nie tylko z powodu krystalicznie czystej wody ale przede wszystkim za super widoki. Wyjątkowa to bowiem kąpiel kiedy ma się przed nosem najwyższy szczyt Niemiec.

Mimo, że miejsce jest bardzo znane i przybywa tu masa turystów (w pobliżu znajduje się kolejka linowa na słynny szczyt Zugspitze) to po odpłynięciu od brzegu łódką czy rowerem wodnym można delektować się samotnością.

Niewątpliwą atrakcją jeziora są wyspy a raczej wysepki. Nadają one niebywały urok temu miejscu a kąpiel z widokiem na szczyt Zugspitze należy naprawdę do fantastycznych. My startujemy zawsze od rana, wtedy jest najmniej ludzi i można mieć jedna z wysp wyłącznie dla siebie.

Jeżeli komuś mało, to może dodatkowo zaliczyć wędrówkę ścieżką widokową prowadząca wokół jeziora (ok. 7,5km) i na koniec uraczyć podniebienie bawarskimi specjalnościami, serwowanymi w restauracji z tarasem widokowym na jezioro.

Dobra już nie gadam…ale jest fajnie!

Jezioro Eibsee

Jezioro Eibsee2

kąpiel w Eibseewyspa na Eibsee

Rower wodny Eibsee

Pomost na wyspie Eibsee

Widok Eibsee

Restauracja nad Eibsee

Makrele z grilla nad Eibsee

Eibsee jezioro

To kiedy i kto się wybiera? Mogę robić za przewodnika!

Pozdrawiam!

Wydrukuj przepis