Jesteśmy w Puerto del Carmen. Jest luty. Temperatura 25ºC. Siedzimy w kawiarni nad brzegiem morza i popijamy najlepszą na świecie gorącą (i co nawazniejsze gęstą) czekoladę. Upajamy się widokiem na ocean.

Sympatyczna kelnerka krząta się między stolikami. Szczęściara, myślę sobie. Takiego widoku w pracy można jej tylko pozazdrościć. W dodatku przez cały rok lato!

Dalej leniwie popijam czekoladę, mrużę na słońcu oczy i myślę sobie. Fajnie by było mieć mały, skromny domek gdzieś tutaj na wyspie. Dopiszę to do listy marzeń. Nie musiałby być nawet tak blisko plaży… byle z widokiem na morze. 🙂 Ach…kiedyś na pewno!

Wypiłaś? Płacimy? Znajomy głos sprawia, że staję znowu na ziemi. Gdyby te kubki z czekoladą nie były takie wielkie zamówiłabym jeszcze jedną, a potem jeszcze jedną. Mam jednak obawy, iż po kolejnej dawce będę miała 5 kg więcej i wstanę razem z krzesłem, tak więc płacimy i mówimy z polskim akcentem see you tomorrow! Pani kelnerka-szczęściara uśmiecha się do nas na odchodne.

No dobra, aż tak źle nie jest..ona musi teraz cały dzień nosić kawę, a my idziemy się plażować 😉

gorąca czekolada

Lanis Cafe Lanzarote

Oprócz gęstej czekolady Lanzarote ma oczywiście jeszcze wiele więcej do zaoferowania.

Poniżej parę miejsc wartych zobaczenia.

Atrakcje Lanzarote

  • Góry Ognia czyli Narodowy Park Timanfaja z pięknymi wulkanicznymi krajobrazami. Wprawdzie ostatni wybuch miał miejsce w 1824 roku ale wysokie temperatury są w tym rejonie odczuwalne do dziś. Wlewanie wody do dziur w ziemi uruchamia gejzery a siano wrzucane do dołów w ziemi zapala się. Na głębokości 10 m temperatura dochodzi do 600ºC a kamyszki podane przez pracownika parku parzą w ręce.

wulkany

  • Krater El Golfo z widokiem na ”czarne” plaże i znajdujące się tuż obok Charco Verde czyli Zielone Jezioro zawdzięczające swój zielonkawy kolor algom.

el golfo

  • Mirador del Rio. Punkt widokowy na szczycie klifu. Na zdjęciu widok sąsiadującej wyspy La Graciosy.

del rio

  • Jameos del Agua. Powulkaniczna jaskinia z małym jeziorkiem i żyjącymi w nim słynnymi, ślepymi krabami. W jaskini znajduje się audytorium, kawiarenka i otoczony tropikalna roślinnością basen. (zaprojektowany przez Cesara Manrique )

Jameos del auqa

  • Plaża Famara. Jedna z najdłuższych plaż na Lanzarote (6km) sąsiadująca z ogromnymi klifami masywu Risco de Famara.

Plaza Famara Lanzarote

No i poniżej jeszcze trochę wspomnień z okolicy Puerto del Carmen.

plaża Playa del Carmen

Puerto del Carmen

plaża del Carmen Lanzarote

plaża puerto del carmen

wakacje lanzarote

playa del carmen

plaże na Lanzarote

lanzarote

hotel lanzarote

puerto del carmen

No i ostatnia fotka, to jedna z moich ulubionych. Wiąże się z  dawną tradycja wyspy, która głosi, iż kandydaci na parę małżeńską, obdarowywali się przed ślubem własnoręcznie zrobionymi figurkami. Zadaniem figurek było zaprezentowanie własnych atutów. Ja wprawdzie już parę ładnych lat po ślubie ale figurkę zawsze można zrobić. Miło będzie koło 80-siatki przypomnieć sobie jakim się było pięknym i młodym 😉

lanzarote sztuka

Tym optymistycznym akcentem kończę dzisiejszą opowieść o Lanzarote.

Pozdrawiam!

Ania

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj przepis